KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16923320

nr 1692 3320

Lindorm Liljefors

(1909-1985), Sverige

Oljemålning, Oppdammen, Österbybruk, Dedikation, daterad 1951. Signerad. Olja på pannå, 29x36 cm, yttermått inklusive ram: 42x50

Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.

Utrop:

700 kr

Såld:

400 kr

måndag 7 april 2025
kl 20:50:28

Lindorm Liljefors

Läs mer om Lindorm Liljefors